Ahvaz14masoom - امین نیکوکاران - آخرین اخبار ورویدادها ی خیریه

پویش تپش قلب های مهربان برای نیازمندان اهوازی

 پویش تپش قلب های مهربان برای نیازمندان اهوازی

دو هفته پس از راه اندازی پویش تپش قلب های مهربان برای نیازمندان اهوازی از سوی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز، خیرین و هموطنان خیرخواه ۳۰۰ میلیون ریال کمک کردند و این کمک ها همچنان با ادامه این پویش ادامه دارد.

کمک های خیرین روشنگر چراغ امید در خانه نیازمندان است و جلوه ای زیبا از سرمایه معنوی مردمی است که در مقاطع مختلف و در تنگناهای سخت، از کمترین داشته های خود می گذرند تا شاید دردی کوچک از یک هموطن درمان شود.

به گفته سخنگوی انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز، هدف از پویش تپش قلب های مهربان تهیه هزار سبد غذایی برای هزار خانواده تحت پوشش هر کدام به ارزش ۹۰ هزار تومان است که اکنون با اهدای 30 میلیون تومات ، بخشی از این بسته های غذایی تهیه و توزیع شده است.

حسن نیزاری ادامه داد: انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در صف نخست خدمت به نیازمندان و ایتام قرار داشته و با حفظ کرامت و عزت نفس اقشار محروم، واسطه خیر خیران و کمک مردم نوعدوست به آنان است و مردم نیز می توانند با مراجعه به دفاتر این انجمن از نزدیک با فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته آشنا شوند.

 

وی با اشاره به ادامه پویش تپش قلب های مهربان برای نیازمندان اهوازی تصریح کرد: هر کدام از خیرین و شهروندان خیرخواه می تواند با پیوستن به این پویش با واریز هزینه یک سبد غذایی یا هر مبلغ که در توان دارند از طریق شماره کارت ۵۸۹۲۱۰۱۱۶۷۶۷۹۵۳۵ بانک سپه مشارکت کنند تا از این طریق لبخندی به زندگی نیازمندان و ایتام هدیه داده شود.

 

گفتنی است انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز که سی و دومین سال فعالیت خود را سپری می‌کند همواره در طول این مدت به عنوان انجمنی غیردولتی در کنار محرومین و افراد کم توان جامعه قرار داشته و با پشتوانه اعتماد خیرین و هموطنان خیرخواه، به صورت مستمر فعالیت های متعددی در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی، اشتغالزایی، مستمری ماهیانه، کمک هزینه درمان، توانمندسازی، تامین جهیزیه و مسکن نیازمندان و … انجام می دهد.

 لینک کوتاه: http://tabakhabar.ir/?p=86125

در سایر رسانه ها:

کاوش خبر >>  http://kavoshakhbar.ir/?p=49924

صدا و سیمای خوزستان >> https://www.iribnews.ir/fa/news/2790002/کمک-۳۰۰-میلیون-ریالی-خوزستانی%E2%80%8Cها

خبرگزاری شوشان >>  http://shooshan.ir/fa/news/102776

 

 

تبلورمهربانی ونوع دوستی درعیدسعیدقربان

توزیع نذورات مردمی بین ۱۴۰۰ خانوار نیازمند اهوازی از سوی انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز

چه زیباست برگی از تاریخ که به اسم مهربانی ورق می‌خورد و در تلاطم زندگی روزمره، نفس و هر آنچه وابستگی دنیایی است به اسم ذات باری تعالی و امید به رخمتش قربانی می‌شود. آن هنگام که دنیای خاکی قربانی عشق افلاکی می‌شود نذر ابراهیم ماندگار می‌شود تا فرشیان بدانند که مقرب عرش هستند زمانی که منیّت‌ها کنار گذاشته شود و یک‌رنگی و مهر جایش را بگیرد.

نوع دوستی همواره از بارزترین خصلت های ایرانیان است و در زمانه ی سخت و شرایط تنگنای روزگار و در اعیاد اسلامی این گفتار نیک سعدی علیه الرحمه (بنی آدم اعضای یکدیگرند) تبلوری خاص می یابد و حس انسان دوستی و کمک به همنوع، شکوهی دوچندان می یابد تا گوشه‌ای از مشکلات اقتصادی خانواده‌های آسیب دیده و یا مستمند و نیازمند رفع شود.

همه ساله در زمان فرارسیدن عید قربان کسانی که به حج رفته یا سالهای قبل‌تر حاجی شده‌اند و یا کسانی که نذری دارند، در این روز گوسفندی را قربانی می‌کنند و این قربانی را بین نیازمند تقسیم کرده و این روز را جشن می‌گیرند.

این عید فرصتی بزرگ در راستای ترویج فرهنگ کمک به مستمندان و همنوعان به عنوان یک سنت دینی و یک وظیفه اخلاقی است که در این روزهای کرونایی و با توجه به وضعیت اقتصادی بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفت.

در این راستا، امسال نیز به رسم هر ساله و با توجه به پشتوانه اعتماد ۳۲ ساله خیرین اهوازی، کمک های مردمی و نذورات عید قربان از طریق انجمن خيريه چهارده معصوم (ع) اهواز، بین نیازمندان توزیع شد.

به گفته عضو هیات مدیره و سخنگوی انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز، کمک های مردمی و نذورات عید قربان به دست بیش از هزار و چهارصد خانوار نیازمند در کلانشهر اهواز رسید.

حسن نیزاری با اشاره به اقدامات انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز، اظهار داشت: هر ساله با فرا رسیدن عید قربان انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز این امکان را فراهم کرده تا هرکس با هر بضاعت مالی که دارد بتواند در نذری عید سعید قربان مشارکت کند.

وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در کشتار دام در روز عید قربان، گفت: عمليات ذبح دام عيد قربان با رعایت موارد بهداشتی در کشتارگاه صنعتی در تمام مراحل از زمانی كه دام وارد جايگاه می شود تا زمان ذبح زير نظر اداره دامپزشكی اهواز انجام شد.

وی با اشاره به حفظ شان و شخصیت و تکریم خانواده‌های نیازمند تحت پوشش گفت: در راستای کمک به مستمندان و همزمان با عید سعید قربان کمک ها و نذورات خیران و نیکوکاران با حفظ کرامت، بین خانواده‌های تحت پوشش توزیع شد.

عضو هیات مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز به شیوع ویروس کرونا و افزایش خانواده های آسیب دیده از تبعات آن اشاره کرد و تصریح کرد: مردم نشان داده‌اند اگرچه امسال شرایط کرونایی بر کشور حاکم است ولی کار کمک به نیازمندان تعطیل شدنی نیست و در عید سعید قربان، بحران کرونا را به فرصتی برای هم نوع دوستی و مهربانی تبدیل کردند.


نیزاری افزود: اوج گرفتن روحیه ایثار و فداکاری در جامعه در شرایط‌ شیوع ویروس کرونا که مردم دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند بی گمان دوران هشت سال دفاع مقدس را در ذهن تداعی می‌ کند. دورانی که همدلی بین مردم موج می‌زد و همه در کمک به یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

وی در پایان تاکید کرد: انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز که سی و دومین سال فعالیت خود را سپری می‌کند همواره در طول این مدت به عنوان نهاد مردمی وغیردولتی در کنار محرومین و افراد کم توان جامعه قرار داشته و با پشتوانه اعتماد خیرین و هموطنان خیرخواه، به صورت مستمر فعالیت های متعددی در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی، اشتغالزایی، مستمری ماهیانه، کمک هزینه درمان، توانمندسازی، تامین جهیزیه و مسکن نیازمندان و ... انجام می دهد.

به پیشواز عید سعید فطر

پیام تبریک عضو هیئت مدیره بمناسبت عید سعید فطر

آقای حسن نیزاری عضو هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در پیام تصویری ، حلول اول شوال و عید سعید فطر را به کلیه خواهران و برادارن بویژه نیکوکاران عزیز تبرک گفت.

وی با اشاره به شیوه بیماری Covid_19  و عدم برگزاری نمازعید فطر در مصلی و مساجد اهواز ، از خیرین بزرگوار درخواست نمود به یکی از روشهای زیر زکات فطره خود به انجمن چهادره معصوم اهواز اهدا نموده تا به دست ایتام و نیازمندان برسد:

1- از طریق کد  Ussd : *6655*14100#*780*6114# و انتخاب گزینه فطریه

2- واریز به کارت صادارت :  9334-9000-6919-6037

3- پرداخت آنلاین به نشانی : http://91.108.131.250/User/onlinefetr.aspx

4-تماس با انجمن برای اعزام نماینده بنشانی نیکوکار:   32933800-32920001

5- مراجعه حضوری به یکی از دفاتر انجمن در سطح شهر ( خیابان شریعتی روبروی سقاخانه- خیابان 13 غربی کیانپارس - آریاشهر روبروی راه بند قطار)

6- پایگاه های انجمن در روز عید فطر در سطح شهر

لینک پیام تصویری حاج حسن نیزاری بر روی سایت آپارات:

https://www.aparat.com/v/sCiXv

 

عید قربان جلوه ای از نوع دوستی و ایثار

پیام تبریک انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز به مناسبت عید قربان

 

عید قربان جلوه ای از نوع دوستی و ایثار

 

عید قربان یادگاری است از ایثار ابراهیم (ع) در محضر پروردگار. درسی شکوهمند از پیامبری که بزرگترین میراثش را به بوته آزمایش الهی گذاشت و اسماعیل درون و برونش را به قربانگاه محبوبش روانه کرد.

 او تصویری معظم از انسانی است که فروتنانه به فرموده رب جلیل سر نهاده و بارها شرح این دلدادگی را از هجرت به صحرای تفتان حجاز تا نشستن در میان آتش نمرود به تکرار به اثبات رسانید تا به مقام خلیل الله واصل شود.

 با گذشت قرن های متمادی از این وقایع، بسیار آمده و رفته اند و آنچه برجای مانده، نام و سلوک ابراهیمی است که برکتش بر پیامبرانی بعد از او بارید و بنیان توحید را محکم تر از همیشه بر نهاد بشریت تثبیت کرد.

 امید است با استعانت از سیر آموزه هایی که از محضر بزرگان در می یابیم، ما هم در این روز بزرگ از کوچکترین داشته هایمان دل بریده و آن را برای استمرار زندگی کودکی دردمند و نیازمند پیشکش کنیم.

 

کمک‌های نیکوکاران می‌تواند شادی‌بخش کانون خانوار بی‌بضاعت جامعه باشد تا همگی عید سعید قربان را جشن بگیریم.

عید قربان بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد.

انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز

جلسات هفتگی رسیدگی به خانواده های ایتام و نیازمند


 

ویروس کرونا بلائی است که شرق و غرب عالم را فرا گرفته وهمه انسانها را نگران کرده ولی در این بین نگرانی انسانهای نیازمند و بی بضاعت دو چندان است ، آنها هم درد نان دارند وهم درد جان
انجمن خیریه چهارده معصوم(ع)اهواز با توجه به شرایط موجود و به نمایندگی شما خیرین بزرگوار ، خدمت رسانی به خانواده های ایتام و نیازمند تحت پوشش را برغم همه مشکلات ادامه داده و مهر و محبت خالصانه شما را بین این عزیزان تقسیم می کند ، بی شک خداوند لبخند شادی آنها را نظاره گر است و آنرا سرمایه سلامتی و طول عمر شما نیکوکاران که سبب ساز آن هستید خواهد نمود .
جلسات هفتگی انجمن از حالت حضوری به غیر حضوری تغییر یافته ، بدین صورت که شنبه شبها نمایندگان انجمن با تعدادی از خیرین تماس تلفنی گرفته ونیازایتام را عنوان می نمایند ، آنها نیز از این تغییر شیوه جلسات بخوبی استقبال نموده ومانند همیشه و با همت عالی وبشکرانه سلامتی گره گشای این عزیزان بوده اند.
برای ادامه خدمت رسانی به خانواده های ایتام و نیازمند همچون گذشته منتظر حمایت شما نیکوکاران هستیم. شما عزیز گرامی می توانید برای عضویت در جلسات غیرحضوری شنبه شبها آمادگی را از طریق شماره های زیر اعلام نماید :
شماره تماس : 09161150717
ارسال پیام به واتساپ یا تلگرام بشماره 09160041400
شماره کارت صادرات جهت دریافت کمکهای نقدی : 6037691990009334
روابط عمومی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز
WWW.14ma.ir
https://chat.whatsapp.com/JLHSGWMSv2LEWkO3C5Hx4w
https://t.me/ahvaz14masoom

زیر مجموعه ها