Ahvaz14masoom - امین نیکوکاران - آخرین اخبار ورویدادها ی خیریه

جشن 30سال خدمتگزاری

30سال خدمت ، یک عمر سرافرازی

همایش سی امین سال تاسیس

به مناسبت سی امین سال تاسیس انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز ، همایشی در شامگاه ۳۰ بهمن ماه 1397 در تالار مهر اهواز با حضور جمع کثیری ازخیرین و مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی این موسسه خیریه ، این برنامه با قرآئت قرآن کریم ، پخش سرود افنتخارآفرین جمهوری اسلامی شروع گردید.

در ادامه سرودخوانی نوجوانان تحت پوشش خیریه با استقبال بینظیر حاضرین در جلسه همراه گردید. سپس با پخش فیلمهای مستند از عملکرد خیریه و وضعیت تعدادی از خانواده های تحت پوشش و در ادامه سخنرانی دکتر امیراسماعیل آذر که از شخصتهای علمی و فرهنگی کشور میباشند مراسم ادامه یافت.

در انتهای برنامه عضو و سخنگوی هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز اظهار کرد: انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) نخستین انجمنی است که در خوزستان به صورت منظم کار می‌کند و انجمن را از حالت سنتی به حالت اداری تبدیل کرده است.

وی افزود : در این ۳۰ سال، انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) خانواده‌های تحت پوشش خود که شامل ایتام، مستمندان و گاهی از کارافتادگان یا برخی خانواده‌های طلاق هستند را تحت پوشش قرار داده است.

حاج حسن نیزاری با اشاره به تعداد افراد تحت پوشش این انجمن خیریه، بیان کرد:  در حال حاضر بیش از 13۰۰ خانواربا جمعیتی بالغ بر۴۰۰۰ نفر تحت پوشش این انجمن هستند.

عضو هیات مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز در خصوص خدمات این انجمن ، گفت: مستمری ماهیانه، سبد کالا، تامین برخی لوازم خانگی، مساعدت در تامین مسکن، تامین درمان و دارو، مساعدت جهت تامین جهیزیه و اجرای طرح‌های خود اشتغالی برخی از خدمات این انجمن به مددجویان است.

وی بیان کرد: همه این اقدامات انجام نشد مگر به واسطه اینکه خیرین این شهر در همه زمینه‌ها همراه انجمن شدند.

آقای نیزاری همچنین افزود: این انجمن هیچ‌گونه وابستگی حزبی یا گروهی ندارد و گروه‌های مختلف که صرفا اعتقاد و اعتماد به کار خیر دارند با این انجمن همراه هستند.

عضو هیات مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز با بیان اینکه واحد اشتغال انجمن، این خانواده‌ها را خودکفا می‌کند، گفت: در یک دوره پنج ساله ۱۹۶۳ خانواده را خودکفا کرده‌ایم. واحد اشتغال جزو واحدهایی است که چندین بار مقام نخست را در خوزستان و اهواز به دست آورده است.

وی ادامه داد: انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) با سازمان فنی و حرفه‌ای خوزستان قراردادی منعقد کرده است تا  نیروهای تحت پوشش خودمان را متناسب با جنسیت و تواناییشان توانمند کنیم و آنها را در واحد اشتغال انحمن با کسب و کار پیوند دهیم.

همچنین واحد فرهنگی انجمن در سطح کشور مقام نخست را کسب کرد و  آموزشگاه معرفت که کار فرهنگی این انجمن را انجام می‌دهد، لوح تقدیری از رئیس جمهور وقت اخذ کرد.

گفتنی است همزمان با سخنان آقای نیزاری جشن گلریزان برگزار و کمک ‌های خیرین جمع‌ آوری شد.

لازم به توضیح است که انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز سی سال پیش در شب 13 رجب سال 1409 ه ق مقارن با اول اسفند1367 و مصادف با ولادت مولی الموحدین امام علی (ع) توسط گروهی از خیرین تاسیس شد که هم اکنون این شجره طیبه با کمکهای خیرین بالغ بر1300 خانوار را تحت پوشش قرار داده است.

 

برگزاری جشن یلدا در مهدکودک معرفت

برگزاری جشن یلدا در مهدکودک معرفت

به گزارش روابط عمومی انجمن چهارده معصوم (ع) اهواز در روز شنبه 1/10/97 جشن یلدا در بین کودکان و نونهالان مهدکودک معرفت (وابسته به انجمن خیریه چهارده معصوم اهواز) برگزار گردید.

در پایان این جشن ، مدیر مهد کودک معرفت با اشاره به این که شب گذشته در همه جا به مناسبت شب یلدا جشن بوده است، اظهار کرد: مهدکودک این انجمن نیز به جهت آشنایی با سنت و آیین شب یلدا جشنی با حضور بیش از ۶۰ نوآموز و پیش دبستانی را برگزار کرده است.

معصومه گودرزی افزود: این کودکان همه کودکان ایتام و مددجو هستند که در این جشن سعی شده با نمایش های شاد و مهیج، اهداء هدایا و پذیرایی از کودکان، هم آن ها را شاد کنیم و هم وظیفه خود را به خوبی انجام داده باشیم.

وی در ارتباط با تعداد نوآموزان این مهدکودک عنوان کرد: ۶۵ نوآموز و پیش دبستانی در سه کلاس طبق مجوز بهزیستی و آموزش و پرورش و بر اساس استانداردها هر دو ارگان بوده و همکاران ما در مهد کودک معرفت انجمن چهارده معصوم (ع) اهواز بیش از توان خود سعی کردند که این استانداردها را به خوبی رعایت کنند همچنین آموزش هایی که بچه ها نیاز دارند جهت بدو ورود به مدرسه را ببینند.

وی در خصوص وجود استعدادهای کودکان مهدکودک معرفت انجمن خیریه ۱۴ معصوم(ع) اهواز بیان کرد: بله، در میان افرادی که در این انجمن حضور یافته اند اکنون در مقاطع بالاتر تحصیل می کنند و استعدادهای خوبی نیز از خوددر مباحث مختلف علمی ، فن بیان و گویندگی نشان داده اند که اکنون از آن به نحوه خوب استفاده می‌کنند.

گودرزی گفت: مبنای مهد کودک معرفت قرآنی است و اکنون به بچه ها به سه زبان عربی فارسی و انگلیسی آموزش قرآن به آنها داده می‌شود سعی کرده ایم که بیشتر آموزش های مان مبنای قرآنی داشته باشند.

وی در ارتباط با تعداد مربیان در حال فعالیت در این مهدکودک تصریح کرد: سه مربی در این مهد کودک آموزش نوآموزان و پیش دبستانی ها را بر عهده گرفتند که همگی دارای تحصیلات لیسانس و آموزش دوره های متفاوت در ارتباط با انجمن خیریه ۱۴ معصوم (ع) اهواز دیده اند.

وی از خیرین خواهش کرده که از مهد کودک بازدید کنند و کودکان را ببینند شاید مواردی از انجمن شنیده باشند اما انتظار داریم بیایند و بازدید کنند.

وی یادآور شد: در این مهدکودک از بهترین وسایل برای آموزش استفاده میشود و از سایر مهدکودک ها کمتر نیست.

وی در پایان افزود: بیشتر کودکانی که در اینجا هستند بی سرپرست و بد سرپرست هستند.
لازم به ذکر است در این مهد کودک دو بار میان وعده غذایی داده می شود و ۱۲ سرویس ایاب و ذهاب از درب منزل به انجمن و بلعکس این عزیزان را جابجا می نمایند.

 

لینک خبر در سایر رسانه ها:

http://khuzsarafraz.ir/2018/12/22/جشن-یلدای-متفاوت-در-انجمن-خیریه-۱۴معصو/

http://rahronews.com/1397/10/جشن-یلدای-متفاوت-در-انجمن-خیریه-۱۴معصو/

http://honareghalam.ir/?p=1429

https://www.khoorna.com/?p=131742

تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان ممتاز

جشن تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان ممتازتحت پوشش انجمن خیریه  چهارده معصوم (ع) اهواز

در تاریخ سیزدهم آذرماه سال جاری جشن باشکوه ممتازان سال تحصیلی ویژه دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در سالن مجموعه فجر سپاه برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی انجمن: در این جشن که همه ساله به همت هیأت مدیره انجمن، خیرین و نیکوکاران و به منظور پیشرفت تحصیلی نامبردگان شکل می گیرد امسال نیز مورد توجه ویژه و استقبال خانواده های تحت پوشش قرار گرفت.

این گزارش می افزاید: هم اکنون قریب به 4000 نفر از ایتام و نیازمندان تحت پوشش انجمن هستند که از این جمعیت 1800 نفر دانش آموز و دانشجو شناسایی شده که در این جشن (سال تحصیلی 97 – 96 )تعداد 740 نفر از آنان به عنوان ممتاز معرفی و به همراه مادران نمونه آنان شایسته تقدیر و تجلیل شدند.

در این مراسم  که  مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ، معاونت مشارکت های بنیاد مسکن استان و تنی چند از مدیران و مسئولان بومی و استانی نیز حضور پیدا کرده بودند، هیأت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز و تعدادی از خیرین نیز به عنوان میزبانان جلسه حضوری فعال داشتند.

محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان طی سخنانی ضمن تقدیر از این حرکت عظیم مسئولان انجمن در برپایی جشن یاد شده ، گفت: هدف از حضور من در این جمع باشکوه تشکر و قدردانی از حرکت زیبای انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز است که کمک بزرگی به آموزش و پرورش می باشد.

وی افزود: دوستان ما در انجمن با نهایت تلاش و همت بسیار زیبایی به اصل آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت ورود پیدا کرده اند.

معاون اجرایی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز نیز با حضور در پشت تریبون، ضمن قدردانی از پشتیبانی خیرین و حمایت همیشگی آن ها ، گفت: همت والای این دانش آموزان و توجه بی بدیل مادران آن ها در امر تحصیل و کمک خیرین باعث شد که این اتفاقات خوب و مبارک رقم بخورد و آنان ممتاز تحصیلی شناخته شوند.

در ادامه مراسم ، جواد روشن زاده در بخشی از سخنان خود به تلاش بی سابقه مدیریت انجمن خیریه در زمینه تأکید به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و دانش آموزان نمونه اشاره کرد و خاطر نشان کرد اگر اصرار هیأت مدیره بر تداوم و ارتقاء تحصیلی ممتازان نبود قطعاً شاهد این موفقیت نبودیم.

در پایان مراسم تعدادی از دانش آموزان به صورت نمادین جوایز خود را از دست مسئولین و هیأت مدیره انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز دریافت کردند.

ضمناً همانند سالهای گذشته و به منظور تجلیل از مادران بزرگوار این فرزندان که به رغم مشکلات معیشتی و خانوادگی با تلاش و کوشش بی نظیر سهم بسزایی در ارتقای سطح علمی و آموزشی فرزندان خود داشته اند  ، جوایزی اهدا گردید.

شایان ذکر است در این مراسم باشکوه حضور و استقبال خبرنگاران و رسانه های گروهی بویژه گزارشگران صدا و سیما در پوشش خبری این رخداد مهم کم سابقه بود.

 

 

 

 

مطالب مرتبط در سایر رسانه ها :

- خبر منتشره در خبرگزاری آریا

- خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

- پایگاه خبری سبحان پرس

غربالگری دیابت و معاینات پرشکی مددجویان

معاینات پزشکی و غربالگری دیابت و  کارگاه آموزشی

معاینات پزشکی و غربالگری دیابت 111 نفر از دانش آموزان و خانواده های تحت پوشش انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز توسط بنیاد پیشگیری و کنترل دیابت و پزشک نیکوکار و خیر به همراه برگزاری کارگاه آموزشی و توجیهی در محل دفتر مرکزی انجمن صورت گرفت.

این کارگاه با هدف آموزش و پیشگیری از دیابت  و برای گروههای هدف که شامل افراد دیابتی ،افراد در معرض دیابت ،خانواده های تحت پوشش و کارکنان انجمن می باشد ، برگزار شد.

معاینات پزشکی با هدف شناسایی بیماریهای جسمی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی دانش آموزان و خانواده های آنان به صورت دوره ای انجام می گیرد .

از آنجا که یکی از عوامل موثر در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در هر دوره تحصیلی سلامت جسمانی و روانی آنان است.بنابراین چه از نظر آموزشی و کنترل عوامل افت تحصیلی و چه از نظر بهداشتی و پیشگیری از بیماری ها لازم است به طور مرتب از معاینات پزشکی بهره مند شوند

غربالگری بیماری دیابت از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و افراد جامعه باید برای این بیماری اهمیت خاصی قائل شده و حداکثر هر شش ماه یکبار قند خون خود را چک کنند و در صورت لزوم تحت کنترل قرار گیرند.

دیابت نوعی سرطان خاموش می باشد که باید با کنترل این بیماری از شیوع آن جلوگیری کنیم و با اصلاح تغذیه صحیح و مناسب این مساله امکانپذیر می باشد

از شما همراهان انجمن درخواست می گردد در صورتی که پزشکان و متخصصانی را می شناسید که می توانند با انجمن در زمینه ی معاینات پزشکی درمان و مراحل درمانی ما را یاری نمایند به ما معرفی کنید.

گفتنی ست انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در زمینه ی درمان، آموزش، مسکن، جهیزیه ، کمکهای نقدی و غیرنقدی ، مشاوره تحصیلی و خانواده به مددجویان تحت حمایت خود خدمات ارائه می دهد.

 

بازدید مدیران استانی از خیریه

بازدید مدیران استانی از خیریه

 

در روز سه شنبه ششم آدر 1397 مدیر کل کانون پرورشی فکر کودکان ونوجوانان خوزستان و مدیر کل روابط عمومی استانداری خوزستان و هیئتت همراه از انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز بازدید و در طی نشستی با مسولین انجمن از عملکرد خالصانه  کارکنان نسبت به اقدامات بعمل آمده ابراز خرسندی کردند.

بنا به گزارش روابط عمومی انجمن ، مدیر کل کانون پرورشی فکری کودکان ونوجوانان ضمن ابراز خوشحالی از نحوه خوب امداد رسانی به ایتام و نیازمندان بویژه کودکان و نوجوانان پس از بازدید از بخشهای مختلف از جمله کتابخانه و مهد کودک در واحد فرهنگی مقداری کتاب به کتابخانه انجمن اهدا نمود وقول مساعد داد تا در برنامه های فرهنگی آینده اداره تحت نظارت وی اقدامات موثر تری را در برپایی مراسمها داشته باشد .

همچنین مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز ضمن ابراز رضایتمندی از ارایه خدمات مطلوب به خانواده های تحت پوشش بویژه خدمات فرهنگی و تحصیلی برای 740 دانش آموز و دانشجوی  ممتاز سال جاری  از جمعیت 1800 نفری دانش آموزی تحت پوشش انجمن قدر دانی کرد .

 

 

 

 

زیر مجموعه ها