Ahvaz14masoom - امین نیکوکاران - جشن 30سال خدمتگزاری

جشن 30سال خدمتگزاری

30سال خدمت ، یک عمر سرافرازی

همایش سی امین سال تاسیس

به مناسبت سی امین سال تاسیس انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز ، همایشی در شامگاه ۳۰ بهمن ماه 1397 در تالار مهر اهواز با حضور جمع کثیری ازخیرین و مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی این موسسه خیریه ، این برنامه با قرآئت قرآن کریم ، پخش سرود افنتخارآفرین جمهوری اسلامی شروع گردید.

در ادامه سرودخوانی نوجوانان تحت پوشش خیریه با استقبال بینظیر حاضرین در جلسه همراه گردید. سپس با پخش فیلمهای مستند از عملکرد خیریه و وضعیت تعدادی از خانواده های تحت پوشش و در ادامه سخنرانی دکتر امیراسماعیل آذر که از شخصتهای علمی و فرهنگی کشور میباشند مراسم ادامه یافت.

در انتهای برنامه عضو و سخنگوی هیئت مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز اظهار کرد: انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) نخستین انجمنی است که در خوزستان به صورت منظم کار می‌کند و انجمن را از حالت سنتی به حالت اداری تبدیل کرده است.

وی افزود : در این ۳۰ سال، انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) خانواده‌های تحت پوشش خود که شامل ایتام، مستمندان و گاهی از کارافتادگان یا برخی خانواده‌های طلاق هستند را تحت پوشش قرار داده است.

حاج حسن نیزاری با اشاره به تعداد افراد تحت پوشش این انجمن خیریه، بیان کرد:  در حال حاضر بیش از 13۰۰ خانواربا جمعیتی بالغ بر۴۰۰۰ نفر تحت پوشش این انجمن هستند.

عضو هیات مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز در خصوص خدمات این انجمن ، گفت: مستمری ماهیانه، سبد کالا، تامین برخی لوازم خانگی، مساعدت در تامین مسکن، تامین درمان و دارو، مساعدت جهت تامین جهیزیه و اجرای طرح‌های خود اشتغالی برخی از خدمات این انجمن به مددجویان است.

وی بیان کرد: همه این اقدامات انجام نشد مگر به واسطه اینکه خیرین این شهر در همه زمینه‌ها همراه انجمن شدند.

آقای نیزاری همچنین افزود: این انجمن هیچ‌گونه وابستگی حزبی یا گروهی ندارد و گروه‌های مختلف که صرفا اعتقاد و اعتماد به کار خیر دارند با این انجمن همراه هستند.

عضو هیات مدیره انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز با بیان اینکه واحد اشتغال انجمن، این خانواده‌ها را خودکفا می‌کند، گفت: در یک دوره پنج ساله ۱۹۶۳ خانواده را خودکفا کرده‌ایم. واحد اشتغال جزو واحدهایی است که چندین بار مقام نخست را در خوزستان و اهواز به دست آورده است.

وی ادامه داد: انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) با سازمان فنی و حرفه‌ای خوزستان قراردادی منعقد کرده است تا  نیروهای تحت پوشش خودمان را متناسب با جنسیت و تواناییشان توانمند کنیم و آنها را در واحد اشتغال انحمن با کسب و کار پیوند دهیم.

همچنین واحد فرهنگی انجمن در سطح کشور مقام نخست را کسب کرد و  آموزشگاه معرفت که کار فرهنگی این انجمن را انجام می‌دهد، لوح تقدیری از رئیس جمهور وقت اخذ کرد.

گفتنی است همزمان با سخنان آقای نیزاری جشن گلریزان برگزار و کمک ‌های خیرین جمع‌ آوری شد.

لازم به توضیح است که انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز سی سال پیش در شب 13 رجب سال 1409 ه ق مقارن با اول اسفند1367 و مصادف با ولادت مولی الموحدین امام علی (ع) توسط گروهی از خیرین تاسیس شد که هم اکنون این شجره طیبه با کمکهای خیرین بالغ بر1300 خانوار را تحت پوشش قرار داده است.